20.02.2024
pielęgnacja

Zabieg uszczelniający łuskę – szczypta magii, której potrzebują Twoje włosy

Czasami może się wydawać, że o włosach wiadomo już wszystko. Jednak rozwój badań w zakresie budowy i pielęgnacji włosów powoduje, że odkrywają się przed nami coraz to nowe obszary, którym trzeba poświęcić uwagę w dbaniu o łodygę włosa. Tak też stało się w momencie kiedy do szerszej świadomości dotarła informacja o roli spoiwa międzykomórkowego. Okazało się być ono kluczowe dla dobrej kondycji włosów, dlatego postanowiliśmy zaprojektować dla Was zabieg skupiony wokół pielęgnacji spoiwa właśnie. Czytajcie dalej by dowiedzieć się dlaczego będzie to jeden z ważniejszych punktów na Waszej pielęgnacyjnej “to do list”.

Czym jest spoiwo komórkowe we włosie

Spoiwo międzykomórkowe od strony budowy chemicznej to mieszanka głównie ceramidów oraz kwasów tłuszczowych, ma więc ono kleistą konsystencję dzięki której łączy poszczególne warstwy włosa oraz integruje go wewnątrz samych warstw. To materiał, który znajduje się pomiędzy łuskami oraz pomiędzy wiązkami keratyny w korze włosa, gdzie wypełnia wolne przestrzenie na poziomie komórkowym i zapewnia zwartą budowę i szczelność włosa. Można je przyrównać do betonu pomiędzy cegłami w ścianie. Zapewnia ono stabilność i elastyczność konstrukcji jaką jest włos. Jego ubytek może doprowadzić do zawalenia.

A skąd mogą brać się ubytki? Są to te same przyczyny, które identyfikuje się jako powody ogólnego niszczenia się włosów. Dotychczas skupiano się głównie na uszczerbku jaki ma miejsce w samych łuskach włosa i w keratynie w korze. Zauważono jednak, że uszkodzeniu ulega także spoiwo, które po wypłukaniu pozostawia po sobie dziury, puste przestrzenie we włosie. Tak więc wpływ środków chemicznych, w tym rozjaśniania i farbowania, wysokiej temperatury, UV, uszkodzeń mechanicznych czy po prostu niewłaściwej pielęgnacji niedomykającej włos może powodować, że nasza łodyga nie jest szczelna. Wpuszcza do środka to, co powinno się od niego odbijać, jak promienie UV, oraz nie zatrzymuje w sobie tego, co dla niego potrzebne. W efekcie włos się przesusza, łamie, traci blask, traci składniki odżywcze i co równie ważne dla wielu naszych Klientek, nie utrzymuje pigmentu nadanego podczas koloryzacji.

Brzmi strasznie? Według nas tak, dlatego postanowiliśmy przeciwdziałać i wprowadzamy do naszej oferty zabieg mający uszczelniać łuskę włosa.

Uszczelnianie łuski włosa w Hair Me Up

Zabieg, który opracowaliśmy jest wieloetapowy, tak by zarówno wypełnić ubytki we włosie jak i domknąć go, by nie tracił wprowadzonych substancji. Jest on skomponowany wieloskładnikowo, ponieważ na ten moment na rynku nie ma jednego produktu, który spełniałby nasze oczekiwania w tym zakresie. Kurację można wykonywać zarówno w połączeniu z koloryzacją jak i na specjalnie dedykowanych wizytach. Po wykonaniu zabiegu włosy są wypełnione od wewnątrz, odzyskują elastyczność, dzięki czemu są mniej podatne na łamanie się. Będą także bardziej odporne na uszkodzenia, ponieważ uzupełniony włos odpowiednio broni się przed czynnikami zewnętrznymi oraz zamyka w sobie to, co potrzebne do jego odżywienia. Dodatkowo kosmyki nabierają blasku, ponieważ przestrzenie między łuskami zostają wypełnione a same łuski domknięte, dzięki czemu na powierzchni tworzy się tafla pięknie odbijająca światło.

Co istotne, nasz zabieg nie oblepia jedynie włosa z zewnątrz na zasadzie działania silikonu, ponieważ jest to podejście jednorazowe, niepozwalające na dalszą regenerację włosa i jego prawidłowe funkcjonowanie. Wszystkie kosmetyki, na których pracujemy w naszym salonie, dają długofalowe efekty. Kuracja uszczelniająca łuskę ma uzupełniać braki oraz wygładzać przy jednoczesnym zachowaniu możliwości absorpcji przez włos. Dzięki temu świadoma pielęgnacja domowa przy użyciu dobrej jakości produktów pozwoli na długie cieszenie się efektem zabiegu oraz na zapobieganie ponownemu wypłukiwaniu się spoiwa.

Jak często powtarzamy, działając w razem – my w salonie, Wy w domu, jesteśmy w stanie osiągnąć najlepsze rezultaty w pielęgnacji włosów.