20.02.2024
moda

Jedwabne gumki stały się nieodłącznym elementem codziennych stylizacji włosów w ostatnich kilku sezonach. Dlatego też nie mogło ich zabraknąć w ofercie Hair Me Up.

Są wygodne, dobrze trzymają włosy i stanowią ciekawe uzupełnienie stroju. Dlatego jak tylko na horyzoncie ujrzeliśmy bele pięknego materiału musieliśmy przerobić je dla was na takie akcesoria. Poznajcie bliżej naszą limitowaną kolekcję i łapcie kilka inspiracji na fryzury z gumkami w roli głównej.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez salon fryzjerski • szkolenia • sklep online • blog (@hairmeup_pl)

Gumki do włosów z surowego jedwabiu

Na początek kilka słów na temat tego co wyróżnia nasze gumki, poza pięknym wyglądem, który możecie zobaczyć na zdjęciach. Są wykonane z naturalnego, surowego jedwabiu sprowadzanego z Tajlandii, jest to tak zwany jedwab szantung (raw silk). Oznacza to, że materiał ten nie przeszedł żadnej obróbki chemicznej i był tkany ręcznie. Dzięki temu jest on gruby i posiada wyraźną teksturę. Jedwab o takiej charakterystyce świetnie sprawdza się na gumkach, ponieważ nie chowa się w momencie zawinięcia gumki na włosach oraz nie zsuwa się nawet z włosów o śliskiej strukturze. Gumka jest więc pięknie wyeksponowana i poza funkcją praktyczną stanowi ozdobę. Serce naszych akcesoriów stanowi wytrzymała gumka do szycia kapeluszy, która pozwala na stabilne utrzymanie nawet grubych włosów.

Co istotne, użyte przez nas materiały pochodzą z pozostałości produkcyjnych jednej z kolekcji polskiego projektanta mody, Macieja Zienia. Dlatego więc ilość materiału, z którego szyjemy jest ograniczona! Oznacza to, że jeśli rozważacie kupienie gumki to musicie się spieszyć zanim wasz ulubiony z czterech dostępnych kolorów zniknie bezpowrotnie.

Dlaczego jedwabne gumki?

Jak wielokrotnie powtarzamy, zdrowie waszych włosów jest dla nas najważniejsze. Dlatego też nawet tworząc akcesoria do włosów robimy to z uwzględnieniem ich dobrobytu. Nasze gumki powstały więc z jedynego materiału, który nie uszkadza mechanicznie włosów, czyli z prawdziwego jedwabiu. Ze względu na podobną, białkowa budowę jedwabiu i włosów włókna nie haczą o siebie, przez co włos nie jest wystrzępiony. Ponadto jedwab jest materiałem oddychającym i w niewielkim stopniu pochłaniającym wilgoć i tłuszcze, co pozwala na zachowanie nawilżenia włosów. Dzięki temu kosmyki mniej będą się puszyć niż przy użyciu gumek z innych materiałów. Niskie właściwości absorpcyjne powodują także ograniczenie zabrudzania i namnażania bakterii i grzybów w materiale, co będzie z korzyścią zarówno dla włosów jak i skóry głowy. Dlatego odpowiedni dobór akcesoriów należy traktować nie tylko jako wybór estetyczny ale także jako kolejny krok w pielęgnacji.

Fryzury z jedwabnymi gumkami

Sięgając po szeroką jedwabną gumkę do włosów mamy multum możliwości jej wykorzystania na swojej głowie. A związane włosy nie muszą być jedynie rozwiązaniem na co dzień, używając ładnej gumki możemy uczynić z niej ozdobę eleganckiej stylizacji. Poniżej znajdziecie kilka łatwych do wykonania propozycji na każdą okazję. Jednocześnie możecie zobaczyć jak nasze jedwabne gumki prezentują się w akcji.

Kucyk i półprzeciągnięte włosy z kucyka

Lubimy proste rozwiązania, ponieważ są łatwe w wykonaniu, niewiele może się popsuć i większości osób pasują. Tak jest właśnie z dobrze znanym niskim kucykiem lub włosami w połowie przeciągniętymi przez gumkę. Uczesanie pasujące zarówno do garnituru jak i do letniej sukienki. Jeśli lubisz efekt delikatnego nieładu wybierz opcję półprzeciągniętego kucyka, szczególnie jeśli masz pocieniowane włosy. Ponadto możesz najpierw spryskać je sprayem teksturyzującym od Davines dla większej objętości.

Włosy półpodpięte

Romantyczny look za 3, 2, 1…. Włosy od dołu puszczone a od góry zebrane i ozdobione z tyłu gumką. Całość wykończona wywiniętymi do środka włosami górnej warstwy, które tworzą wokół głowy subtelny wianuszek. Trikiem na nadanie włosom na wywinięciu ładnej objętości jest delikatne rozluźnienie pasm palcami. Dla bardziej zwiewnego efektu można zakręcić włosy na lokówce lub prostownicy przed rozpoczęciem związywania. Pamiętaj, by zawsze chronić jesprayem przed temperaturą!

Dobierany krótki warkocz

Fryzura wymaga troszkę więcej wprawy, ale jest warta poćwiczenia palców. Świetne rozwiązanie jeśli chcesz po prostu zebrać włosy, żeby nie spadały na twarz ale też jeśli szukasz stylizacji na wycieczkę czy festiwal. Włosów nie trzeba dobierać od czoła, wystarczy od czubka głowy a pasma mogą być grube. Efekt będzie wtedy luźniejszy. Na zdjęciu włosy były plecione na zewnątrz, na sposób holenderski. Jeśli chcesz, żeby plecenie było mniej widoczne, zawijaj pasma do środka, po francusku. Żeby podkreślić wygląd gumki proponujemy nie pleść długiego warkocza lecz skończyć go zaraz pod głową i tam związać. Kucyk warto zabezpieczyć kroplą olejku.

Luźny niski koczek

Czas na fryzurę, która poskromi długie pasma. Proponujemy koczek z dużą dozą swobody. Wykonanie tej stylizacji rozpoczynamy od zrobienia niskiego kucyka. Następnie ściągnij gumkę delikatnie ku dołowi, zrób dziurkę palcami pośrodku włosów powyżej gumki i przewlecz kucyk przez tę dziurkę do wewnątrz. Włosy z kucyka poskręcaj tak jak lubisz do koczka i złap końcówkę pod gumkę, żeby włosy nie wypadały. Jeśli chcesz by włosy trzymały się stabilniej możesz dodatkowo złapać je wsuwką lub użyć kremu wygładzającego. Gdy umocujesz już koczek możesz delikatnie poluzować włosy po bokach głowy, tam, gdzie się skręciły do środka, aby nadać im więcej objętości.

Znalazłaś coś dla siebie? 🙂