20.02.2024
moda

Wiosną (w teorii – bo chyba jeszcze lawirujemy między zimową a wiosenną garderobą) możemy cieszyć się już ponad miesiąc, chociaż aura nie za bardzo nas rozpieszczała. Każda z nas chciałaby już wyciągnąć lekki płaszcz szafy i nie musieć się martwić o pogodę.

Do mody powróciły prochowce oraz trencze. A czy powroty do dawnych trendów czekają nas również w sferze kreatywnych upięć i fryzur? Zapraszam Cię do zainspirowania się i sprawdzenia moich propozycji.

 

Klamry do włosów

Powróciły do nas niespodziewanie (albo i nie) razem z dżinsami z szerokimi nogawkami. Pojawia się pytanie czy nie niszczą włosów. Powinna tu paść ponadczasowa odpowiedź – to zależy. Materiał, z którego wykonane są wszelkie ozdoby do włosów ma ogromne znaczenie.

Metalowe klamry nie będą zatem najlepszym rozwiązaniem, a wszystko przez ostre krawędzie. Ponadto szarpią włosy i niszczą ich strukturę. Lepszym materiałem okazuje się plastik – klamry dzięki temu są lekkie i nie niszczą włosów.

 

Uwaga na ostre końce

Wraz z klamrami pojawiły się kolorowe spinki w wielu odsłonach. Zasada brzmi – im barwniej tym lepiej. Spinki stały się częścią biżuterii, a może nawet ją zastąpiły. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby wystrzegać się wsuwek z ostrymi krawędziami. Nie dość, że mogą wyrwać Ci włosy oraz uszkodzić je, to jeszcze istnieje szansa na uszkodzenie skalpu.

 

Frotki – nie sposób o nich nie wspomnieć

Wraz z klamrami powróciły gumki frotki. Niegdyś znienawidzone przez małe dziewczynki, a teraz – miejmy nadzieję, że nie ostatni krzyk mody, ale ponadczasowe rozwiązanie, które zostanie z nami na dłużej. Frotki potrafią ze zwykłego kucyka zrobić ciekawe upięcie, tym bardziej, że mamy teraz dostęp do nich w mnogości rozmiarów i kolorów.

Ważne jest, aby odpowiednio dobrać materiał z jakiego wykonana jest gumka (tym z metalowymi elementami mówimy stanowcze nie). Scrunchies ograniczają uszkodzenia mechaniczne włosów, a wybranie tej wykonanej z jedwabiu jest najlepszym, co możemy zrobić. 100% jedwab jest materiałem, który nie tylko pozwoli nam uzyskać nienaganny wygląd naszej fryzury, ale także utrzyma włosy w ładzie przez cały dzień.

 

Powiew świeżości – apaszki i szarfy we włosach

Kiedy chcesz dodać coś ciekawego do lekko upiętych albo rozpuszczonych włosów, dobrym rozwiązaniem może okazać się chusta/apaszka wykonana z delikatnego materiału, np. ze wcześniej wspomnianego jedwabiu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez M o n i k a (@moniqa_g)

modnym upięciem mogą cieszyć się zarówno posiadaczki długich, jak i krótkich włosów, sam proces wiązania nie jest super skomplikowany. Pomyśl tylko o ilości kombinacji, które można osiągnąć:

  • apaszkę można wpleść w warkocza, dzięki czemu uzyskasz folkowy look
  • kokarda zawiązana na czubku głowy – przyda się kiedy celujesz w wygląd w stylu pin up girl
  • chustę możesz zawiązać również pod brodą – tutaj idziemy w kierunku królowej angielskiej (nawet tej za młodych lat)
  • >powrót do lat 70 – apaszkę składamy w trójkąt i przewiązujemy nad karkiem
  • szarfę czy chustę możesz też użyć jako zamiennik zwykłej gumki do włosów albo wykorzystać ją jako element dekoracyjny.

Mnogość opcji, które mamy dostępne obecnie w temacie ozdób do włosów, pozwala nam na szaleństwa na głowie. Najważniejsze jednak jest to, że mamy wybór i jeśli podejmiemy go świadomie, to nasze włosy się odwdzięczą. Wiele osób nie jest świadomych tego, że źle wybrany materiał takiej ozdoby (klamry, wsuwki, gumki) może uszkodzić nasze włosy – wiedza na ten temat jest szalenie istotna.

 

>To jak? Jesteś gotowa na wiosnę na głowie w pełni?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez salon fryzjerski • szkolenia • sklep online • blog (@hairmeup_pl)