20.02.2024
pielęgnacja

Idąc do fryzjera często zastanawiasz się, jaki rodzaj koloryzacji będzie odpowiedni dla Twoich włosów oraz jakiego efektu możesz spodziewać się po wybranej usłudze. W poniższym artykule odpowiem po krótce na te nurtujące Cię pytania.

KOLORYZACJA JEDNOLITA 

Koloryzacja jednolita jest to rodzaj usługi, dzięki której możemy zakryć siwe włosy w sposób trwały oraz zmienić nasz naturalny kolor na ciemniejszy lub jaśniejszy na całej powierzchni włosów.  Po wykonaniu usługi farbą permanentną najlepiej jest powtórzyć zabieg co ok. 4-8 tygodni, by uzupełnić odrost. Co kilka miesięcy warto również stonować całe włosy w celu odświeżenia koloru na długości.

REFLEKSY

Refleksy jest to forma rozjaśniania włosów, dzięki której możemy uzyskać nawet o kilka tonów jaśniejszy efekt . Refleks nadaje efektu trójwymiarowości całej fryzurze. W tym rodzaju rozjaśniania, przewagą w ilości nad powstałym nowym kolorem, jest nasz kolor naturalny. Po wykonaniu tego typu usługi włosy zawsze są poddawane tonowaniu, by uzyskać wymarzony odcień. Odświeżenie refleksu jest kwestią indywidualną, można to robić nawet co 6-12 miesięcy, ponieważ nie pozostawia od po sobie odcięcia na linii odrostu.

BALEJAŻ

Poprzez balejaż jesteśmy w stanie uzyskać bardzo duże rozjaśnienie z jednoczesnym zachowaniem bazy naturalnej. Zdecydowaną przewagą w ilości nad włosem naturalnym jest włos rozjaśniony. W zależności od pożądanego efektu oraz rodzaju włosa, balejaż można wykonywać na wiele różnych sposobów, np.: przy wykorzystaniu techniki z wolnej ręki, techniki air-touch czy też tradycyjnego szydełkowania. Możemy działać na wolnym powietrzu lub przy użyciu różnego rodzaju folii. Włosy po tego typu koloryzacji również poddawane są tonowaniu. Balejaż najlepiej powtarzać co ok. 3-4 miesiące, ponieważ zostawia większe odcięcie przy linii odrostu.

TONOWANIE

Tonowanie jest to proces neutralizacji niepożądanych kolorów z włosa (najczęściej uprzednio rozjaśnianego), takich jak: żółty, pomarańczowy czy czerwony, oraz nadanie docelowego odcienia włosom. Kolor po tonowaniu utrzymuje się ok 6-8 tygodni, ponieważ usługa jest wykonywana farbą półtrwałą w celu zabezpieczenia naturalnego odrostu.

DEKOLORYZACJA 

Dekoloryzacja jest to najbardziej skomplikowany rodzaj koloryzacji. Dzięki tej usłudze możemy uzyskać kolor o wiele bardziej jasny niż nasz naturalny odcień, czasem nawet biały. Proces polega na rozjaśnieniu wszystkich włosów wraz z odrostem. Aby uzyskać najlepszy efekt, dekolor odrostu najlepiej jest powtarzać co około 4-6 tygodni. To gwarantuje nam najbardziej równe rozjaśnianie włosów od nasady głowy aż po same końce. Dekoloryzacja może być także wykonana, aby pozbyć się z włosa sztucznych pigmentów np. z farb drogeryjnych. Musimy pamiętać, że ten rodzaj koloryzacji jest procesem mocno skomplikowanym, przez co może być rozłożony na kilka wizyt, tak aby kondycja włosa była jak najlepsza, a efekt kolorystyczny jak najbardziej zadowalający.

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości dotyczące rodzajów koloryzacji i przy kolejnej rezerwacji nie będziesz się już wahać! Wszystkie zdjęcia użyte w artykule prezentują koloryzacje wykonane w naszym salonie, a po więcej inspiracji zapraszam Cię na mój profil na Instagramie!