20.02.2024
akademia
news

Wiemy, że doceniacie naszych stylistów za ich umiejętności i wiedzę. Żeby tak było i by ten stan rzeczy utrzymywał się z napływem nowych trendów, nasz zespół cały czas pracuje nad swoim rozwojem. W związku z tym rok 2023 obfitował w przeróżne szkolenia, w których braliśmy udział. Robimy to, by móc świadczyć dla was usługi na najwyższym poziomie oraz cały czas poszerzać naszą ofertę, i dzięki czemu spełniać coraz więcej włosowych marzeń. Abyście wiedzieli w jakich kierunkach rozwijaliśmy się w ostatnim czasie, zrobiliśmy dla was małe podsumowanie szkoleń odbytych przez nas w 2023 roku.

Szkolenie barberskie u Mateusza Szpilki

Sięgając do początku roku, spora część naszego zespołu miała okazję uczestniczyć w szkoleniach indywidualnych u barbera Mateusza Szpilki w Nowym Sączu. Na tapecie były oczywiście strzyżenia męskie, przede wszystkim bardzo krótkie fryzury, ale także pielęgnacja narzędzi i sprzętu. Podczas szkolenia zmienialiśmy techniki i narzędzia tak by poszerzać wachlarz naszych możliwości w codziennej pracy.

Fryzury okolicznościowe z Niezwykłe Czesanie

Nasz zespół dbający o przygotowanie waszych fryzur na wyjątkowe okazje wziął udział w szkoleniu salonowym z wykonywania fryzur okolicznościowych z założycielką Niezwykłe Czesanie, Martą. Jej warsztat jest wysoce ceniony i jest ona zapraszana do przeprowadzania swoich szkolenia na całym świecie. Dzień z Martą minął na pracy z modelkami i wypróbowaniu w praktyce jej technik pracy.

Szkolenia ze strzyżeń męskich oraz strzyżeń damskich w Akademii Babicz

Przygotowując się do roli młodszej stylistki w Hair Me Up kluczowe było dla mnie rozwinięcie swoich umiejętności w zakresie strzyżeń. Dlatego zdecydowałam się wybrać na dwa dwudniowe szkolenia w Akademii Babicz – ze strzyżeń damskich oraz strzyżeń męskich. Łącznie były to cztery dni pracy na modelach pod okiem różnych instruktorów w oparciu o poznane techniki podziałów, cieniowań i cięć. Śmiało mogę powiedzieć, że wiedza zdobyta podczas tych szkoleń jest bazą dla mojej pracy z klientami.

Wykonywanie trwałej ondulacji Davines

Nasza świeżo upieczona edukatorka, Ania Śliwa nie próżnowała w tym roku i sama sięgała po nowe zasoby wiedzy. Tym razem postanowiła odświeżyć swoje umiejętności z wykonywania trwałej ondulacji w oparciu o produkty od Davines. Na szkoleniu przećwiczyła dobór metod i techniki wykonywania zabiegu na modelce. Praca wykonana podczas szkolenia zaowocowała powrotem trwałej do naszej oferty. Więcej na temat tego zabiegu znajdziecie w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Colour Mentoring by Roch Lemay

Sylwia w tym roku ponownie miała okazję wziąć udział w zaawansowanym szkoleniu z koloryzacji od Davines. Tegoroczna edycja miała miejsce w warszawskiej Akademii Davines More Inside House i była prowadzona przez międzynarodowego szkoleniowca Davines Rocha Lemay’a. Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję dogłębnie analizować struktury kolorów, ich budowę i zastosowanie oraz opracowywać case study trudnych przypadków. Wiedzę zdobytą podczas takich warsztatów Sylwia przekazuje dalej prowadząc szkolenia w Akademii Hair Me Up.

Davines Discover Color Space

W tym roku w Akademii Davines miał okazję uczyć się także Nikodem, który po dołączeniu do zespołu Hair Me Up chciał lepiej zapoznać się z koloryzacją i pielęgnacją tej marki. Uczestniczył więc w szkoleniu wprowadzającym do produktów i ich zastosowania. W ciągu dwóch dni pracy omawiano wszystkie serie produktów koloryzujących oraz pielęgnacyjnych oraz pokazano ich zastosowanie w praktyce podczas indywidualnego wykonywania różnorodnych koloryzacji na modelkach.

Masterclasses Salon International 2023

W październiku 2023 delegacja Hair Me Up poszukiwała nowych trendów na targach fryzjerskich w Londynie Salon International 2023. Będąc w takim miejscu nie mogliśmy nie skorzystać z przeprowadzanych tam przez ikony fryzjerstwa masterclasses. My wybraliśmy się na dwie takie lekcje – pierwsza londyńskiej akademii fryzjerskiej i sieci salonów Rush oraz druga Akademii Vidal Sassoon, najbardziej znanej akademii strzyżeń na świecie. Pierwsze pokazy prezentowały najnowsze trendy w stylizacjach modowych oraz w koloryzacji. Były to odważne prace wykonane przez ich zespoły kreatywne. Natomiast lekcja od edukatorów Sassoon skupiała się na strzyżeniach oraz na koloryzacjach. Jedno ze strzyżeń, które mieliśmy okazję śledzić było wykonane przez międzynarodowego dyrektora całej akademii – Marka Hayes’a.

Wyświetl ten post na Instagramie

Chemia koloru u Anny Sadowskej

Jako, że koloryzacja to złożony proces i wymaga on nie tylko wprawy w nakładaniu produktów ale również sporej wiedzy teoretycznej dotyczącej zasad kolorymetrii, składu produktów i budowy włosa, większość naszego zespołu wybrała się na szkolenie do Anny Sadowskiej z chemii koloru. Był to czas poświęcony zagłębieniu się w chemiczne aspekty procesu koloryzacji, omówieniu reakcji jakie zachodzą i analizie chemicznej ich poszczególnych elementów. Poparliśmy to szeregiem doświadczeń, które pomagają nam w odpowiednim doborze produktów i kolorów na co dzień.

Szkolenie z nanoplastii Nature Eva

W październiku w naszym salonie odbyło się szkolenie z wykonywania zabiegu nanoplasti, czyli prostowania włosów, w którym udział braliśmy ja i Nikodem. Analizowaliśmy rodzaje skrętów włosów oraz odpowiednie do nich dobory parametrów. Następnie przećwiczyliśmy teorię w praktyce na dwóch modelkach z różnymi włosami. Dzięki temu szkoleniu nanoplastia wróciła do naszej oferty. Pamiętajcie, że jest to złożony zabieg i wymaga odbycia wcześniejszych konsultacji ze stylistą w salonie.

Szkolenie z koloryzacji EVO

Ostatnim szkoleniem jakie odbyliśmy w tym roku były warsztaty salonowe z edukatorem koloryzacji EVO. Chcemy rozwijać swoją znajomość tej marki by poszerzać paletę możliwości w koloryzacji dla naszych klientów. Dlatego w szkoleniu uczestniczyliśmy całym zespołem stylistów i przerobiliśmy różnorodne przypadki na kilku modelkach. Odświeżyliśmy też teorię dotyczącą samych produktów, możliwości ich mieszania i efektów jakie dają. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że taka praca pod okiem doświadczonego edukatora otworzyła nam nowe możliwości w zastosowaniu produktów EVO.

Było tego sporo, ale spodziewamy się, że rok 2024 wcale nie będzie spokojniejszy i właśnie tego sobie życzymy!