20.02.2024
pielęgnacja

W kobiecej torebce zawsze znajduje się kilka niezbędnych przedmiotów. Plastry, gumki do włosów, tabletki na ból głowy – wśród tych rzeczy na pewno znajdzie się też nierzadko szczotka do włosów. Dzisiaj to właśnie o niej porozmawiamy.

Wiemy już, że kondycja naszych włosów zależy od wielu czynników – rodzaj gumki czy innej ozdoby do włosów, sposób nakładania odżywki czy też czas jaki spędzają zawinięte w turbanie po umyciu. Do tego wszystkie dochodzi nam wybór odpowiedniej szczotki. Trzeba się przyjrzeć temu bliżej.

Dopasowana do rodzaju włosów

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest rodzaj naszych kosmyków, ponieważ pod tym względem szczotki mogą się od siebie różnić. Głównymi materiałami, z których wytwarzane są szczotki to drewno i plastik. Dzięki temu pierwszemu dostajemy szczotki o dużej wytrzymałości – poradzą sobie nawet z gęstymi, super grubymi włosami. Plastikowe zaś będzie nam łatwiej czyścić, a nadadzą się do szczotkowania włosów długich i prostych, a także krótkich, kręconych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez L’ange Hair (@langehair)

 

Masaż głowy – czyli to, co włosy lubią najbardziej

Zapewne kojarzysz szczotki, które na końcu swoich igiełek mają kuleczki – nie są tam one bez powodu. Mają one za zadanie delikatnie masować skórę głowy i tym samym pobudzać krążenie, a dobrze wiemy jakie płyną z tego korzyści. Cebulki włosów są pobudzone i odżywione, dzięki czemu wzmacniamy je, aby rosły szybciej i zdrowiej.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Vegan Hair + Body Care (@mooandyoo)

Naturalne włosie 

Szczotki z naturalnego włosia sprawdzą się przy każdym rodzaju kosmyków. Furorę zrobiła ostatnimi czasy szczotka z włosiem dzika. Dlaczego akurat ona?
Jest szalenie delikatna dla włosów i skalpu, a dodatkowo włosy po rozczesaniu są gładkie i nabłyszczone – to wszystkie dzięki zawartej w niej keratynie, która przy każdym rozczesywaniu wzmacnia włosy. Szczególnie duże korzyści czerpać będą z tej szczotki właścicielki cienkich włosów.

Dopasowana do kształtu głowy i biodegradowalna

Obecnie popularne stały się szczotki z tworzywa naturalnego, które wyróżniają się swoim charakterystycznym kształtem. Mają szeroko rozstawione rzędy kolców, co pozwala na poradzenie sobie nawet z najbardziej splątanymi włosami. Dzięki takiemu układowi nie wywołują wrażenia ciągnięcia i nie wyrywają włosów.

Ulubieniec zespołu Hair Me Up

Zapytany o ulubioną szczotkę, której używa cały czas, cały nasz zespół zgodnie odpowiedziałby – Tangle Teezer The Ultimate. Nic tak nie wygładza włosów jak ta szczotka.

Zapobiega też łamaniu się włosów, dzięki swojemu delikatnemu i długiemu włosiu. Co więcej – włosy syntetyczne i przedłużane również mogą korzystać z jej dobrodziejstw.

 

Na koniec

Niezależnie od tego jaką szczotkę wybierzemy, pamiętać trzeba o czyszczeniu szczotki – warto regularnie usuwać z niej włosy (co najmniej raz w tygodniu), a co jakiś czas umyć ją szamponem, który wykorzystujemy na co dzień.

A Ty? Jak często czyścisz i myjesz swoją szczotkę? 😉