20.02.2024
news

Nigdy nie wiesz czy myć włosy przed Fryzjerem albo jak się ubrać na wizytę? A może wybierasz się do nas po raz pierwszy lub pierwszy raz będziesz korzystać z innej usługi i nie wiesz czego się spodziewać? Świetnie się składa, bo mamy dla Ciebie garść informacji o tym jak przygotować się do wizyty w salonie fryzjerskim i dlaczego. Zachęcamy do lektury także salonowych weteranów, bo podejście do niektórych kwestii z biegiem lat uległo zmianie.

Załóż ubrania, których nie będzie ci szkoda w razie zabrudzenia

Oczywiście podczas każdej wizyty związanej z brudzącymi produktami zabezpieczamy ubranie naszych Klientów foliową pelerynką oraz ręcznikami papierowymi. Ale zawsze lepiej nie kusić losu. Bo może gdy wyciągniesz rękę spod folii by spojrzeć na telefon to akurat wtedy siła grawitacji wygra walkę o kroplę farby, która spadnie na Twój rękaw. Ubrania Stylistów są dowodem, że tak się zdarza, bo noszą na sobie masy plam lub rozjaśnień, które nawet nie wiadomo kiedy powstały, bo przecież tak uważaliśmy i nosimy fartuszki… Dlatego z dobrego serca odradzamy zakładanie białych lub bardzo jasnych ubrań na wizytę, ale także czarnych, jeśli wybierasz się na rozjaśnianie. Najlepiej, by było to jakieś starsze ubranie, którego nie będzie Ci żal, jeśli przypadkiem coś się z nim stało. Większe bezpieczeństwo i komfort pracy dadzą także ubrania bez kaptura, wysokiego kołnierza lub golfa. Zmniejszysz wtedy ryzyko zamoczenia ubrania w okolicy szyi podczas mycia oraz ułatwia fryzjerowi operowanie włosami przy strzyżeniu czy koloryzacji, co spowoduje lepsze wykonanie usługi. Dlatego jeśli ubierasz bluzę czy marynarkę, załóż coś pod spód, żeby ewentualnie móc ściągnąć wierzchnią warstwę lub weź coś na przebranie – wielu naszych Klientów tak właśnie robi!

WAŻNE – umyj włosy przed wizytą 

Na wizytę przyjdź w świeżych włosach, adekwatnie do tego jak często myjesz głowę. Jeśli myjesz ją codziennie, to umyj ją w dniu wizyty; jeśli co trzy dni, to jeśli myłaś włosy dzień przed to jest to jak najbardziej w porządku. Dlaczego tak, skoro na wizycie i tak będziesz mieć mytą głowę? Ponieważ na co dzień prezentujesz czyste włosy i to jak wtedy się układają, jaką mają objętość, czy nawet kolor. Jeśli przyjdziesz do nas w awaryjnym koku, w którym tryb incognito włączają włosy, które powinny być umyte wczoraj, trudno jest nam doradzić idealne strzyżenie czy nawet odcień koloryzacji, ponieważ tłuste włosy wydają się ciemniejsze. Pamiętaj też, że jeśli jesteś umówiona na usługę fal bez modelowania, to nie będziesz mieć mytych włosów i nie będzie czasu by to dodać, także musisz przyjść z czystą głową, a wykonanie dobrego strzyżenia grzywki na nieumytych włosach po prostu graniczy z cudem.

Od wielu wielu lat panuje przekonanie, że idąc do Fryzjera nie powinno się mieć świeżo umytych włosów. Tak faktycznie było kiedyś, gdy technologia produktów do koloryzacji nie była jeszcze rozwinięta i te produkty by działać skutecznie były bardzo agresywne, czym mogły podrażniać skórę głowy. Dlatego kiedyś warstwa ochronna w postaci sebum spełniała swoją funkcję. Dziś natomiast produkty są tworzone tak, by były jak najłagodniejsze dla skóry i włosów. Dlatego też, jeśli farba czy rozjaśniacz spotkają się z warstwą sebum, mogą nie być w stanie jej przebić. Przez to włos może nie chcieć się rozjaśniać lub rozjaśni się nierównomiernie a pigment może nie osadzić się odpowiednio mocno (na przykład siwe włosy mogą się słabiej pokryć, a zamiast refleksów powstają plamy). Z tego samego powodu olejowanie włosów przed wizytą nie jest dobrym pomysłem.

Problem ten pojawia się bardzo często w sezonie zimowym i czapkowym, dlatego też przypominamy jak ważne jest regularne mycie włosów zwłaszcza wtedy – KLIKNIJ TU BY PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ.

Nie stosuj domowych produktów koloryzujących przynajmniej 2 tygodnie przed wizytą

Jeśli wybierasz się na koloryzację, rozjaśnianie czy nawet tonowanie, odstaw produkty z pigmentem takie jak np. fioletowe odżywki i szampony, kolorowe płukanki czy nawet pigment od swojego Stylisty. Nawet jeśli gołym okiem nie widać już wpływu takiego produktu, to pigmenty nadal znajdują się we włosach. By je dogłębnie oczyścić potrzeba czasu, dlatego dobrze dać na to włosom kilka tygodni. Co się stanie, jeśli przyjdziesz na koloryzację z włosami po użyciu np. maski koloryzującej? Fryzjer, nawet wiedząc, że był zastosowany tego typu produkt, może nietrafnie dobrać mieszankę koloryzującą, przez co może powstać plama po wypłukaniu się kosmetyku zastosowanego w domu. Może też mieć niewłaściwe wyobrażenie o kolorze, jakiego może się spodziewać po rozjaśnieniu włosów. Kolorowe produkty, choć wypłukane dla oka, często “wychodzą na jaw” po nałożeniu rozjaśniacza i mogą nadać fryzurze niepożądanego odcienia (zazwyczaj zielonkawo – szarego). Bywa też tak, że włosy trzeba dodatkowo oczyszczać, co może podnieść koszt usługi i dodatkowo je uwrażliwić.

Zabierz ze sobą puder / fluid lub przyjdź bez makijażu

Podczas usługi związanej z myciem głowy trzeba liczyć się z tym, że część makijażu jaki masz na czole przy linii zarostu może ulec wypłukaniu przez wodę. Już na pewno dotyczy to koloryzacji, gdy produkt zabezpieczający kontur jak i sama mieszanka koloryzująca są nakładane na skórę przy włosach i muszą potem zostać zmyte. Dlatego, jeśli masz taką potrzebę, możesz zabrać ze sobą kosmetyki, by poprawić makijaż przed wyjściem z salonu. A jeśli to dla ciebie nie jest problem to możesz przyjść do nas bez makijażu na czole, wtedy na pewno niczego Ci tam nie zmyjemy.

Weź ze sobą przekąskę, ładowarkę itp.

Jeśli wiesz, że spędzisz u nas więcej czasu, zabierz ze sobą wszystko, czego możesz potrzebować do pełni swojego komfortu. Dlatego nie wahaj się zabrać ze sobą czegoś do przekąszenia. Wiemy przecież, że Klientki które nie są głodne, są szczęśliwsze! Może też przydać się ładowarka do telefonu, jeśli wiesz, że będziesz z niego korzystać w trakcie wizyty. Z kolei jeśli będziesz u nas pracować na komputerze, śmiało możesz zabrać ładowarkę też do niego, znajdzie się pewnie na nią jakieś miejsce w gniazdku koło wtyczki od suszarki.

Sprawdź dojazd i możliwe opcje parkingu

Wybierasz się do nas po raz pierwszy lub docierasz innym środkiem transportu niż zwykle? Sprawdź jak się dostać na Basztową i ile może zająć Ci dotarcie do salonu z miejsca na którym wysiądziesz z danego pojazdu, by nie spieszyć się by zdążyć na wizytę. Jeśli wybierasz się do nas samochodem, weź pod uwagę, że szukanie miejsca parkingowego lub dotarcie z parkingu Galerii Krakowskiej może chwilę zająć. Nasza lokalizacja w centrum powoduje, że nie mamy swojego parkingu. Zachęcamy do przybywania do nas za pomocą komunikacji miejskiej – przystanki są nawet pod naszymi oknami. Jeśli natomiast jesteś w drodze do nas i wiesz, że spóźnisz się kilka minut, będzie nam miło, gdy dasz nam o tym znać, bo wiemy wtedy, że nie rezygnujesz z wizyty i mamy się Ciebie spodziewać.

W razie wątpliwości umów konsultację lub skontaktuj się z nami

Jeśli nie masz pewności na jaką usługę się umówić, napisz lub zadzwoń do nas albo umów się na konsultację. Chętnie Ci doradzimy, pomożemy od razu znaleźć odpowiedni termin czy wskażemy stylistę, który najlepiej spełni twoje potrzeby. A dzięki konsultacji z nami unikniesz sytuacji, w której umówisz się na złą wizytę, która na przykład jest za krótka, by zrealizować to, co chcesz lub jest u stylisty, który nie pracuje potrzebną techniką. Gdy nie umiesz dokładnie opisać czego potrzebujesz, zdjęcie z inspiracją fryzury będzie dla nas bardzo pomocne.

Mam nadzieję, że wszystkie te elementy pozwolą na pełne zadowolenie i relaks na fotelu przy Twojej kolejnej wizycie! <3