20.02.2024
moda

Osoby śledzące trendy w modzie z pewnością trafiły na ostatni pokaz Jacquemus, który odbył się na wyspie O’ahu na hawajach. Piasek między palcami, wiatr we włosach i charakterystyczna dla tego projektanta kobieca wrażliwością odznaczającą się w sylwetkach.

Ale nie będziemy mówić dzisiaj o ubraniach – będziemy mówić o inspirujących fryzurach, które mogliśmy podpatrzeć na pokazie.

BEACH WAVES NIGDY NIE WYJDĄ Z MODY

Beach waves to fryzura chyba najbardziej kojarząca się z latem – lekko niedbała i niesforna, jakby wykonana przez wiatr. Mimo tego, że wiatr nie zrobi za nas całej roboty, to na szczęście przepis na te fale jest banalnie prosty. O ironio potrzebujemy do tego wodę morską (jeśli mamy proste włosy) oraz lokówkę stożkową lub prostownicę. To tylko kilka prostych ruchów – włosy wyciągamy do tyłu, końcówki lekko podkręcamy. Et voila! 

EKSTREMALNIE DŁUGIE, PROSTE I ROZPUSZCZONE

Zapewne znajdzie się kilka osób, które stwierdzą, że przy dłuższych włosach wiatr nie będzie sprzymierzeńcem. Ale my mówimy: patrzcie na ten efekt! Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy przed każdym wyjściem do szkoły prostowało się włosy? Nostalgicznie sięgamy po prostownicę i dajemy naszym długim, prostym włosom wolność. Wchodzimy w to!

Pamiętajcie tylko o ochronie termicznej włosów 🙂

PIĘKNIE ZADBANE LOKI

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o tym, w jaki sposób dbać o Wasze pukle. To już ten czas, aby wziąć się za to naprawdę porządnie, Zobaczcie jakie piękne efekty uzyskano na pokazie u Panów. Na szczęście, niektórzy z nas mogą pochwalić się pięknymi lokami, tzw. “barankiem” zaraz po tym, jak ich włosy wyschną – szczęściarze, w ich przypadku wilgoć jest sprzymierzeńcem.

Pamiętacie nasz artykuł o kręconych włosach? LINK Wszystkie informacje na temat ich pielęgnacji znajdziecie w naszym ebooku! 🙂

Zobaczcie jaki look uzyskano u ambasadora marki.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez JACQUEMUS (@jacquemus)

PRZEDZIAŁEK NA ŚRODKU

Nie wiem jak Wam, ale przedziałek na środku kojarzy nam się z retro lookiem. Dobrze, że wrócił. To świetne, że tyle rzeczy sprzed lat do nas wraca. Bardzo prosta, wręcz banalna fryzura, a potrafi inaczej ukształtować twarz. Do tego wszystkiego curtain bangs i mamy przepiękny efekt włosów okalających nasze rysy. 

 

DALEKO NAS PONIOSŁO

Szukając inspiracji zajrzeliśmy aż na Hawaje, ale co to była za podróż! Niech ten powiew świeżości i naturalności pozostanie z Wami na dłużej. 

Trzeba stwierdzić, że większość tych fryzur pozwoli nam zaoszczędzić rano sporo czasu. Jak widać trendy są dla nas łaskawe 😉

Tym ciepłym akcentem chcieliśmy Was zainspirować do skromnych acz efektownych fryzur. Pamiętajcie, że ze wzrostem temperatur i coraz mocniejszym słońcem warto zacząć zabezpieczać swoje włosy odpowiednimi produktami zawierającymi filtry UV, np. mleczko w sprayu SU od Davines, aby na jesień wyglądały zdrowo i promiennie.