20.02.2024
akademia

Przyszedł czas na wyznania założycielek Hair Me Up oraz Akademii. Chcecie poznać osoby, które stoją za tym kreatywnym zamieszaniem? Dzisiaj o fryzjerstwie z pasją i Akademii opowiadają Anna, Anya i Sylwia. Przeczytajcie.

Akademia Hair me up - szkoleniowcy

Dziewczyny, jak to się stało, że założyłyście Akademię?

Anna: Zawsze chciałam tworzyć fryzjerstwo dopasowane do potrzeb Klienta — tak robię w codziennej pracy i chciałam, aby moja misja poszła dalej w świat. Dlatego powstała Akademia: aby uczyć dobrego fryzjerskiego fachu i metod pracy z włosami. Wierzę, że umiejętności tworzą podstawę dobrego fryzjerstwa. A doskonałość? Osiągniesz ją tylko wtedy, gdy jesteś na bieżąco z nowościami oraz słuchasz potrzeb Klientów. Dochodzimy do niej na naszych szkoleniach.

Sylwia: Dokładnie tak, jak mówi Ania! Dla mnie fryzjerstwo od zawsze było czymś więcej niż odpowiedzią na pytanie: „jak obciąć włosy?”. To sztuka i umiejętność wsłuchania się w potrzeby osoby, która właśnie usiadła na moim fotelu. Słoneczne rozjaśnienia, balejaż, face framing — co nam po nich, jeśli Klientka oczekiwała czegoś innego? Na szkoleniach w Akademii: szlifujemy metody i techniki, ale uczymy też, jak zwracać uwagę na urodę i sposób bycia osoby, która właśnie nam zaufała. Tylko wtedy wyjdzie z salonu zadowolona! A na tym nam zależy najbardziej, prawda?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez salon fryzjerski • szkolenia • sklep online • blog (@hairmeup_pl)

A gdyby ktoś chciał od zera wejść we fryzjerstwo — jak zacząć? Co powinien wziąć pod uwagę fryzjer, który jest na początku kariery?

Anya: Przyjść na szkolenia w Akademii! (śmiech) A tak na serio — fryzjerstwo — podstawy jak i na poziomie majstersztyk — to ciężka praca. Pamiętaj o tym, zanim zaczniesz się szkolić. Ścinaj, rób koloryzacje, stylizuj fryzury… Najpierw pod okiem doświadczonego fryzjera, a potem samodzielnie. Najlepiej znajdź mentora, do którego zwrócisz się z pytaniami i wątpliwościami. I pytaj! Zawsze pytaj Klientów: czego potrzebują, co chcą mieć na głowie.

Anna: Powiedz sobie: zostanę najlepszą fryzjerką. I dąż do tego celu — po prostu! Czytaj nowinki z branży, rozmawiaj ze znajomymi po fachu, szukaj szkoleń i możliwości. Staniesz się najlepszym fryzjerem dopiero wtedy, gdy wyjdziesz ze swojej jaskini i pokażesz światu, co potrafisz.

Sylwia: Warto też pamiętać, że dobry fryzjer uczy się przez całe życie. My również cały czas się szkolimy od kolegów i koleżanek po fachu. Współpraca z innymi stylistami to podstawa — zawsze Cię czegoś nauczy i nie warto dopatrywać się konkurencji, nawet będąc z tego samego miasta. Relacje i wzajemne wsparcie to podstawa.

Czyli sekret bycia dobrym fryzjerem do włosów każdego rodzaju można określić jako nowoczesną wersję „ucz się i pracuj”? 

Anya: Tak! Takiego ducha chciałyśmy tchnąć w Akademię! Cieszę się bardzo, że to czuć 🙂

Sylwia: W zgodzie z tym duchem mamy w Akademii szkolenia i dla osób totalnie początkujących (np. ABC koloryzacji), i dla tych, które coś już wiedzą o fryzjerstwie, ale chcą się podszkolić, i dla tych turbozaawansowanych graczy, którzy zmierzają się z najtrudniejszymi włosowymi przypadkami. Fryzjer do kręconych włosów lub mistrz prostych — każdy znajdzie u nas dużą dawkę wiedzy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez salon fryzjerski • szkolenia • sklep online • blog (@hairmeup_pl)

Opowiedzcie trochę więcej o Akademii — czego można się u Was nauczyć?

Sylwia: Chcemy, aby każdy miał na głowie włosy jak tafla wody. Dlatego stawiamy na różne aspekty fryzjerstwa. Ja prowadzę szkolenia z koloryzacji. Wszystko, co związane z różnymi kolorami tęczy to moja działka.

Anna: I trochę też moja (śmiech). Ale faktycznie to Sylwia najczęściej szkoli z koloryzacji, kolorymetrii, repigmentacji, technik rozjaśniania włosów. Dobieranie mieszanek farb pod okiem Sylwii to arcysztuka! Ja w Akademii stawiam na połączenie fryzjerstwa z internetem — na szkoleniu #instacolor razem z Anną Sadowską uczymy jak zrobić najpiękniejszy kolor we włosach, a potem wydobyć jego głębię na zdjęciach. Pomagam też rozkręcać fryzjerskie biznesy w social mediach. Umieć dobrze czesać i ścinać to jedno, ale trzeba też wiedzieć, jak pokazać nowym Klientom, że jest dobry fryzjer w pobliżu.

Anya: A ja czeszę i mam nadzieję, że będę mogła robić to do końca życia! Uczę tworzyć upięcia ślubne, które zachwycają wyglądem i trwałością. We wszystkich szkoleniach w Akademii bierze udział maksymalnie 5 osób, więc możemy ćwiczyć przez cały dzień. Znajdujemy czas na rozmowę i indywidualne porady. Gdy ktoś chce więcej, może spotkać się ze mną lub Sylwią na indywidualnych szkoleniach z upięć lub koloryzacji — to takie konsultacje 1:1.

Dobra, to jeszcze na koniec. Jak zachęciłybyście nowe osoby do dołączenia do Akademii?

Sylwia: Zapraszam osoby, które mają wizję i chcą się doskonalić we fryzjerstwie. Fajnie dzielić się energią w dobrym towarzystwie! Zastanawiasz się, czy szkolenia w Akademii są dla Ciebie? Sprawdź nas 🙂 Przeczytaj eBooka i dowiedz się, jak dbać o włosy bez życia.

Anya: Po prostu napisz do nas. Wspólnie znajdziemy dla Ciebie najlepszą ścieżkę rozwoju oraz dofinansowanie udziału w szkoleniu. To będzie przygoda.

Anna: Pobierz mini eBooka „Jak zrobić idealne zdjęcie włosów na social media”. Na przedostatniej stronie znajdziesz niespodziankę. Do zobaczenia w Akademii!